Rozbřesk spatří jen ti, kdož k němu nestojí zády

Psychoterapeutické poradenství

Být sám sebou, takzvaně kongruentní, je základní a přitom naprosto nerozšířený stav člověka. Je to sjednocení fyzického těla a psychiky v jednu silnou transcendentní bytost, kterou člověk je, ze své podstaty. Vlastně jen o tom na vědomé úrovni neví a tak si myslí, že je v pořádku být zmítán okolním systémem, nemocemi a svými rozmary. Toho je třeba se zbavit a dát zelenou projevení své podstaty. To společně děláme v Opti.

Zabývat se péčí o duševní pohodu a zdraví vám pomůže dosáhnout optimálního stavu a ideálního psychického rozpoložení. Nejprospěšnější je začít tehdy, kdy ještě nedošlo ke krizi, onemocnění či ke hlubokým depresím. Přijďte, kdykoliv cítíte, "že můžete víc a dál", v podstatě neomezeně, ale zrovna nevíte jak, nebo z nějakého důvodu nejste ve své kůži, jste v nesnázích a racionálně přestáváte fungovat, nevíte kudy kam a prostě byste se chtěli cítit lehce a bezstarostně, jako před tím a nebo snad lépe, nežli kdy před tím!

Psychoterapeutické poradenství využijete tehdy, když...

  • Chci být konečně sám sebou, za sebe, ale nevím kterým směrem energii upřít, abych o ni nepřišel.
  • Mám strach o své ideály, pozitivní přístup k životu a trápí mne nespravedlnost a často nesmyslnost dění kolem.
  • Čelím kritické, zdánlivě bezvýchodné životní situaci. Nebo zkrátka jen mám blbé období a nic se mně zrovna nedaří.
  • Cítím, že v životě stagnuji nebo že to se mnou jde od desíti k pěti, ale nemám sílu něco s tím udělat.
  • Trápí mne okolí – partner, kolegové, děti, rodiče nebo nevrlý šéf.
  • Propadám depresím, melancholickým stavům, nechutenství, nebo naopak atakům obžerství.
  • Něco se mi nepovedlo, jsem na dně, osamělý a sžíraný pocitem opovržení nad sebou samým.
  • Partnera miluji, ale něco ve vztahu skřípe. Na terapii k nám přijďte oba, pomůžeme vám najít ztracenou harmonii, nebo se přátelsky rozejít.
  • Už jsem vyzkoušel všechno a nemám sílu bojovat. Nastoupila apatie.
  • Propadám vábení sebevražedných myšlenek, začínám přijímat sebevraždu jako řešení životních patálií, nebo jeho nesmyslnosti. 

* Užíváme humanistickou psychoterapii Carla Rogerse, focusing, terapii hrou, narativní psychoterapii, existenciální přístup a je-li třeba také prvky KBT.

Expresní poradenství a krizová intervence

Nárazová krátkodobá terapeutická sezení mohou pomoci s řešením akutních problémů. Hodí se pro časově zaneprázdněné jedince, kteří momentálně nemohou docházet pravidelně, zároveň se nyní musí nutně srovnat s akutním problémem.

Psychoterapeutické poradenství

Dlouhodobá či střednědobá psychoterapeutická sezení pomohou odbourat nepříjemné pocity a stavy komplikující váš každodenní život, protože umožní změnu sebepojetí a tak zajistí trvalý akceptující přístup klienta k sobě samému. Průměr za poslední 3 roky mám pouhých 16 setkání, což je v rámci PT stále v rámci krátkodobého poradenství. Odejdete ode mne s jistotou a důvěrou v sebe sama.

On-line poradenství, na dálku

Hektická doba, nedostatek času či fyzická vzdálenost mohou zapříčinit, že ke mně nemůžete docházet na pravidelné osobní konzultace. I s tím si poradíme! Osvědčila se sezení po internetu (třeba Skype). Tento výdobytek civilizace je skutečně nenahraditelný. Umožní nám terapii kdykoliv a odkudkoliv. V krizové situaci je i telefonní rozhovor mnohdy osvobozující... Nezdráhejte se ozvat, když je to třeba.

Nezávazná konzultace

oblicej.jpg

Theodora Toulcová

Vítejte na webu věnovaném terapii OptiForLife. Pokud vás trápí choroba, psychické problémy nebo třeba nedostatek energie či smyslu života a ne a ne se to zlepšit, zkuste to ještě se mnou. Všechna tato trápení vám mohu pomoci zmírnit, nebo se jich zcela zbavit. Půjdeme spolu přímo na dřeň, kde odstraníme podstaty problémů. Z toho nám vzejde fyzické uzdravení a zdravé sebepojetí.

Provázet ke zdraví a existenciální pohodě je mým zaměstnáním a životní náplní již řadu let. Pomohla jsem klientům z celého světa, od, nebo ke všemu možnému, od 0 do 93 let věku. Na ničem jiném nezáleží, než na vašem rozhodnutí najít a změnit to, co vám evidentně škodí. Pak nic nebrání v rychlé a relativně pohodlné cestě k sobě samému, ke štěstí, prosperitě a klidu.

Více informací

Komentáře a příběhy klientů

Dívka patnáctiletá
Přivedla mne mamka po skoro ročním užívání antidepesiv. Byla jsem odevzdaná nicotě a dvakrát se pokusila zemřít. Psychiatra se usmívala a od...
Julián
Jo, nevěřil bych, že něco tak moc jednoduchého mi může tak moc pomoci! Sedím u Dorka v křesle se zavřenýma očima a jsem schopen komunikovat se svým...

Všechny komentáře

Dosyta a s chutí:

S námi se najíte nejlépe

Známé úsloví „Jste to, co jíte“ skrývá hlubokou pravdu. Vyvážená strava je základní pilíř fyzického zdraví a nutnou podmínkou úspěšné změny životního stylu. Jelikož jsou regály supermarketů plné éčkami přesycených průmyslově zpracovaných „mrtvých“ potravin, rozhodli jsme vytvořit vlastní sortiment superzdravých a chutných jídel. Nemůžete se obejít bez pečiva? Pak si dopřejte kvalitu a ochutnejte naše lahodné houstičky...

Naše výrobky

OptiClub

Naše přístupy nejsou omezovány limity současného světa, proto naše terapie přesahuje hranice moderní medicíny. V OptiClubu získáte klíč do vašeho světa neomezených možností!

Klienti terapie OptiForLife se automaticky stávají členy OptiClubu. V rámci klubu setrvávají nadále po kompletním dokončení terapie. Jsou seznamováni s novinkami v Optimální o. s. a OFL, mají nárok na odběry aktuálního sortimentu OptiBalíku i bezplatné poradentství po telefonu. Členství v OptiClubu je nepřenosné a nelze jej nabýt jinak, nežli je uvedeno zde. Členství v OptiClubu je bezplatné a doživotní, pakliže se jej sám člen nerozhodne ukončit.

Obsah OptiBalíku* je připravován individuálně a určen pouze členům OptiClubu.

Více o OptiClubu

Created by: RJwebdesign