Nejčastější dotazy a odpovědi

Nejčastěji se ptáte

#1 Proč vzniklo OptiForLife?

Abych mohla pomoci komukoliv. Podpořit lékařskou péči a také pomoci lidem, kteří ji nevyhledávají a chtějí na sobě pracovat sami. Spolu nám to půjde dobře. Nemyslím, že bychom museli měnit zaměstnání, partnera, nebo prchat z civilizace do podhůří, pást kozy. Třeba je "jen" změna sebepojetí, vztahu k okolnímu světu a ke svému tělu, abychom se uzdravili a byli šťastni. OFL je to, co potřebujeme, abychom se znovu postavili na vlastní nohy a cítili se bezpečně jen sami se sebou :-).

#2 Pro koho je spoluráce se mnou vhodná?

Pro každého, bez jakéhokoliv omezení, za předpokladu, že je sám na sebe náročný a už dobře ví, že potřebuje změnu.

Hledáte-li pomoc a spolupráci s touhou po uzdravení z chorob, u psychických a vztahových problémů, absence smyslu života či při nedostatku vitality. Chcete napravit, co se nepovedlo a stále vás trápí. Opravdu chcete začít žít, ne jen přežívat...? Tak dejte vědět, těším se na Vás!

#3 V čem je můj přístup jiný?

Vedu vás tempem, které potřebujete k jinému úhlu pohledu na vaši současnou situaci. Urovnáte si myšlenky, naučíte se pracovat se svým tělem a vědomím, naučíte se kriticky myslet. Rozpoznáte co je vaše a co je okolního světa. Vystoupíte mimo dosavadní systém, abyste se do něho mohli bezbolestně a bezpečně vracet, bez jakékoliv další újmy. K tomu hravou formou přibalíme bezpodmínečnou změnu životosprávy, aby vaše buňky dostaly co potřebují. Na nic nezapomeneme! Do několika týdnů budete zdraví a srozumění se sebou a s vaší pozicí ve světě. Každý máme svůj přesah, každý jsme dokonalá bytost, jen o tom nevíme, pod tíhou výchovy, tlaku sociálního a komerčního okolí. I v centru města, přetížený nároky bezúčelného zaměstnání, mohu být sám sebou a naplno žít, ne živořit!

#4 Jak je to s dětmi?

Mnohem rychlejší a zcela účelné. Dětem totiž nepřekáží v posunu jejich popletené sebepojetí. Podáte jim prst, chytnou se hned celé ruky a už jsou z žumpy venku! Dobře vědí, že když se umyjí, tak už si nikdo nevšimne, kde před chvílí uvízly a rozhodně si dají pozor, aby se tam už znovu nedostaly! Práce s dětmi je koncentrovaná podstata a pokud se rodiče rozhodnou pro spolupráci se mnou, nebudou litovat - neodvratný posun čeká i je :-) Většině dospěláků by vadilo přiznat si hned první setkání, že žili špatně a že si za to mohou sami. Děti tento problém nemají, protože "si zatím nemohou žít sami za sebe". Nechci to dál "rozpatlávat" nelze to jednoznačně vypovědět. Prostě pokud je třeba, jděte do toho! S čím mohu pomoci, najdete na mých stránkách a FB určených primárně dětem. Nikdy nemůžeme situaci zhoršit, proto je to tolik potřebné a bezpečné :-)

#5 V čem jsem jiná terapeutka?

Nejspíš v celkovém přístupu, způsobu myšlení a v letitých praktických zkušenostech, jak odhalit, vyměnit a jak pomoci vše člověku aplikovat. Pracuji v širokém záběru. Vzdělaná jsem, jak v přírodních vědách, lékařství, fyzioterapii, komplexní a sportovní dietologii, tak v humanitních oborech: psychologii, pedagogice a speciální pedagogice, sociálních vědách, v religionistice, teologii a hlavně ve filosofii se zaměřením na fenomenologii, ontologii a existenciální směry. Mám dlouhodobý sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik PCA a celou řadu dalších výcviků a kurzů. Zaměření na děti mne posunulo na vrchol mé profese! Samozřejmě spolupracuji se specialisty lékaři a dalšími zástupci pomáhajících profesí. Doposud jsem však nenašla kolegu, psychosomatika, s podobným záběrem a z pohledu klienta s komplexnějšími a rychlejšími výsledky.

Společně s klientem odkrýváme nedostatky a pokryjeme pravděpodobně všechny potřeby. Nahrazujeme spolu týmovou spolupráci několika odborníků. Víceoborové poradenství, vedené jednou osobou se dosud nepraktikuje. Běžně se v rámci specializace a výkonů dělí funkce a kompetence. Výsledky z mé praxe jasně dávají vědět, že i můj přístup je správný, přesto, že se zatím nejspíš neujme. Málokdo je ochoten pojmout, co dělám já. Proto mám menší počet klientů, abych se jim mohla zcela věnovat. Právě eklektická schopnost, společně s empatií a akceptací každého jedince, včetně každé jeho buňky :-) mi umožňuje dobře odvádět práci. Jsem zakladatelkou nového přístupu, který je skutečně jedinečný a účinný, což potvrzují výsledky praxe. Klient ode mne odchází jako ucelená, zdravá bytost.

Ještě nakonec, takové troufalé prohlášení: Jelikož pracuji nedirektivně, humanisticky, pouze s a za klienta, jelikož se společně pohybujeme v rámci absolutní pravdy, nikoliv příručních, nemůžeme se mýlit, nemůžeme situaci zhoršit a nemůžeme nic uspěchat a udělat chybu. To je v rámci psychiky.

Za tělo pracuji s buňkou, s kyslíkem a s vodou a s tím jak optimálně funguje organismus a tak nemohu navrhnou něco navíc, nebo nevhodně.

Pohybujeme se společně v rámci podstaty samotné existence člověka v určitém - vašem současném prostředí. Proto nacházíme jen správná řešení, která jsou tam, kde je problém. Problém (i nemoc) je jen porucha, vše má podstatu správnou a vždy se k ní můžeme vrátit! Návrat k podstatě není však řešitelný pro člověka samotného (bez zkušeného terapeuta) a nebo metodikami z venčí, které se výhradně požívají posledních několik století. My však toto vnitřně víme mimo úroveň vnímání. Proto hledáme, nevíme co a hrozně tápeme, zkoušíme, s dílčími výsledky a jsme nešťastní, že se nedaří, ztrácíme víru v sebe a smysl života. To je podstata nemocí.

Nejsem lékař, ani léčitel, ani esoterik. Jsem jen mimo zaběhlý systém, nahlédla a zvnitřnila jsem podstatu absolutní pravdy a celku bez marga - jak by řekl Jan Patočka a dopomohu Vám k vaší světlině bytí, jak by řekl Martin Heidegger. Tím řeknete svému životu ano, jako Viktor Frankl ;-)

Každý jsme uvnitř dobrý a sám sobě jediným expertem, to nám dokazuje praxe života, jak řekl Carl Rogers. Jen se vydat na svoji cestu a právě v tom Vám mohu pomoci :-)

Nenašli jste odpovědi na to co vás zajímá?

Napište nám

oblicej.jpg

Theodora Toulcová

Vítejte na webu věnovaném terapii OptiForLife. Pokud vás trápí choroba, psychické problémy nebo třeba nedostatek energie či smyslu života a ne a ne se to zlepšit, zkuste to ještě se mnou. Všechna tato trápení vám mohu pomoci zmírnit, nebo se jich zcela zbavit. Půjdeme spolu přímo na dřeň, kde odstraníme podstaty problémů. Z toho nám vzejde fyzické uzdravení a zdravé sebepojetí.

Provázet ke zdraví a existenciální pohodě je mým zaměstnáním a životní náplní již řadu let. Pomohla jsem klientům z celého světa, od, nebo ke všemu možnému, od 0 do 93 let věku. Na ničem jiném nezáleží, než na vašem rozhodnutí najít a změnit to, co vám evidentně škodí. Pak nic nebrání v rychlé a relativně pohodlné cestě k sobě samému, ke štěstí, prosperitě a klidu.

Více informací

Komentáře a příběhy klientů

Dívka patnáctiletá
Přivedla mne mamka po skoro ročním užívání antidepesiv. Byla jsem odevzdaná nicotě a dvakrát se pokusila zemřít. Psychiatra se usmívala a od...
Julián
Jo, nevěřil bych, že něco tak moc jednoduchého mi může tak moc pomoci! Sedím u Dorka v křesle se zavřenýma očima a jsem schopen komunikovat se svým...

Všechny komentáře

Dosyta a s chutí:

S námi se najíte nejlépe

Známé úsloví „Jste to, co jíte“ skrývá hlubokou pravdu. Vyvážená strava je základní pilíř fyzického zdraví a nutnou podmínkou úspěšné změny životního stylu. Jelikož jsou regály supermarketů plné éčkami přesycených průmyslově zpracovaných „mrtvých“ potravin, rozhodli jsme vytvořit vlastní sortiment superzdravých a chutných jídel. Nemůžete se obejít bez pečiva? Pak si dopřejte kvalitu a ochutnejte naše lahodné houstičky...

Naše výrobky

OptiClub

Naše přístupy nejsou omezovány limity současného světa, proto naše terapie přesahuje hranice moderní medicíny. V OptiClubu získáte klíč do vašeho světa neomezených možností!

Klienti terapie OptiForLife se automaticky stávají členy OptiClubu. V rámci klubu setrvávají nadále po kompletním dokončení terapie. Jsou seznamováni s novinkami v Optimální o. s. a OFL, mají nárok na odběry aktuálního sortimentu OptiBalíku i bezplatné poradentství po telefonu. Členství v OptiClubu je nepřenosné a nelze jej nabýt jinak, nežli je uvedeno zde. Členství v OptiClubu je bezplatné a doživotní, pakliže se jej sám člen nerozhodne ukončit.

Obsah OptiBalíku* je připravován individuálně a určen pouze členům OptiClubu.

Více o OptiClubu

Created by: RJwebdesign