O čem je dětská nedirektivní psychoterapie hrou

drops-of-water-578897-1920.jpg

NTH je terapeutický proces, kdy je dítě s terapeutem v terapeutickém vztahu a právě tento vztah je „léčebný“ . Terapeutický vztah je pro dítě jedinečným, objektivním, neutrálním a akcetpujícím vztahem s dospělým člověkem.

Terapeut na dítě nijak nepůsobí, a reflektuje jeho počínání v herně – chráněném prostředí. Je při hře, kterou si dítě řídí samo plně přítomen a tak dítě cítí svoji hodnotu. Principem je, že se dítě v průběhu terapií a důsledků z jejich prožitku v času mezi nimi, stává samo sebou, rozpoznává své potřeby, akceptuje je a tak se mění jeho sebepojetí ve zdravý vztah vnímání sebe sama.

Pokud jsme sami sebou, vše z okolního světa vnímáme méně vztahovačně, neohrožuje nás dění ani mezilidské vztahy, rozumíme sobě a dokážeme tedy rozumět i ostatním. Právě tento stav mysli i fyzična je bezpodmínečně nutný ke zdravému vývoji každé bytosti, následně pak k uspokojivému prožívání života. Vede nejenom k odstranění dosavadních obtíží či následků traumat, ale hlavně k doživotní plnohodnotné existenci člověka.

Působení nedirektivní psychoterapie hrou na jakékoliv dítě je ve skrze pozitivní a proto nemůžeme pochybit, když se rozhodneme PRO :-)!

t t

oblicej.jpg

Theodora Toulcová

Vítejte na webu věnovaném terapii OptiForLife. Pokud vás trápí choroba, psychické problémy nebo třeba nedostatek energie či smyslu života a ne a ne se to zlepšit, zkuste to ještě se mnou. Všechna tato trápení vám mohu pomoci zmírnit, nebo se jich zcela zbavit. Půjdeme spolu přímo na dřeň, kde odstraníme podstaty problémů. Z toho nám vzejde fyzické uzdravení a zdravé sebepojetí.

Provázet ke zdraví a existenciální pohodě je mým zaměstnáním a životní náplní již řadu let. Pomohla jsem klientům z celého světa, od, nebo ke všemu možnému, od 0 do 93 let věku. Na ničem jiném nezáleží, než na vašem rozhodnutí najít a změnit to, co vám evidentně škodí. Pak nic nebrání v rychlé a relativně pohodlné cestě k sobě samému, ke štěstí, prosperitě a klidu.

Více informací

Komentáře a příběhy klientů

Dívka patnáctiletá
Přivedla mne mamka po skoro ročním užívání antidepesiv. Byla jsem odevzdaná nicotě a dvakrát se pokusila zemřít. Psychiatra se usmívala a od...
Julián
Jo, nevěřil bych, že něco tak moc jednoduchého mi může tak moc pomoci! Sedím u Dorka v křesle se zavřenýma očima a jsem schopen komunikovat se svým...

Všechny komentáře

Dosyta a s chutí:

S námi se najíte nejlépe

Známé úsloví „Jste to, co jíte“ skrývá hlubokou pravdu. Vyvážená strava je základní pilíř fyzického zdraví a nutnou podmínkou úspěšné změny životního stylu. Jelikož jsou regály supermarketů plné éčkami přesycených průmyslově zpracovaných „mrtvých“ potravin, rozhodli jsme vytvořit vlastní sortiment superzdravých a chutných jídel. Nemůžete se obejít bez pečiva? Pak si dopřejte kvalitu a ochutnejte naše lahodné houstičky...

Naše výrobky

OptiClub

Naše přístupy nejsou omezovány limity současného světa, proto naše terapie přesahuje hranice moderní medicíny. V OptiClubu získáte klíč do vašeho světa neomezených možností!

Klienti terapie OptiForLife se automaticky stávají členy OptiClubu. V rámci klubu setrvávají nadále po kompletním dokončení terapie. Jsou seznamováni s novinkami v Optimální o. s. a OFL, mají nárok na odběry aktuálního sortimentu OptiBalíku i bezplatné poradentství po telefonu. Členství v OptiClubu je nepřenosné a nelze jej nabýt jinak, nežli je uvedeno zde. Členství v OptiClubu je bezplatné a doživotní, pakliže se jej sám člen nerozhodne ukončit.

Obsah OptiBalíku* je připravován individuálně a určen pouze členům OptiClubu.

Více o OptiClubu

Created by: RJwebdesign