O čem je dětská nedirektivní psychoterapie hrou

drops-of-water-578897-1920.jpg

NTH je terapeutický proces, kdy je dítě s terapeutem v terapeutickém vztahu a právě tento vztah je „léčebný“ . Terapeutický vztah je pro dítě jedinečným, objektivním, neutrálním a akcetpujícím vztahem s dospělým člověkem.

Terapeut na dítě nijak nepůsobí, a reflektuje jeho počínání v herně – chráněném prostředí. Je při hře, kterou si dítě řídí samo plně přítomen a tak dítě cítí svoji hodnotu. Principem je, že se dítě v průběhu terapií a důsledků z jejich prožitku v času mezi nimi, stává samo sebou, rozpoznává své potřeby, akceptuje je a tak se mění jeho sebepojetí ve zdravý vztah vnímání sebe sama.

Pokud jsme sami sebou, vše z okolního světa vnímáme méně vztahovačně, neohrožuje nás dění ani mezilidské vztahy, rozumíme sobě a dokážeme tedy rozumět i ostatním. Právě tento stav mysli i fyzična je bezpodmínečně nutný ke zdravému vývoji každé bytosti, následně pak k uspokojivému prožívání života. Vede nejenom k odstranění dosavadních obtíží či následků traumat, ale hlavně k doživotní plnohodnotné existenci člověka.

Působení nedirektivní psychoterapie hrou na jakékoliv dítě je ve skrze pozitivní a proto nemůžeme pochybit, když se rozhodneme PRO :-)!

t t

oblicej.jpg

Theodora Toulcová

Vítejte na webu věnovaném terapii OptiForLife. Pokud jste sem zavítali cíleně, znamená to, že vás něco trápí: Choroba, psychické problémy nebo třeba nedostatek energie (či smyslu života...). Všechna tato trápení vám mohu pomoci zmírnit, nebo se jich zcela zbavit.

Provázet vás, klienty, ke zdraví a existenční pohodě je mým zaměstnáním a životní náplní. Terapii v rámci výživy, změny životního stylu, psychického zdraví a pohody, se věnuji již řadu let. Za ty roky jsem pomohla klientům z celého světa.

Více informací

Komentáře spokojených klientů

Miluše Jelínková
Milá Dorko, dnes, na Tři krále, je tomu právě rok, co jsem na nádraží v Pardubicích do sluchátek od Vás uslyšela: "Okamžitě přestaňta jíst cukr a...
Václav
Dorko, zlatým písmem jsem si zanesl do diáře den, kdy jsem Vás potkal.

Všechny komentáře

Dosyta a s chutí:

S námi se najíte nejlépe

Známé úsloví „Jste to, co jíte“ skrývá hlubokou pravdu. Vyvážená strava je základní pilíř fyzického zdraví a nutnou podmínkou úspěšné změny životního stylu. Jelikož jsou regály supermarketů plné éčkami přesycených průmyslově zpracovaných „mrtvých“ potravin, rozhodli jsme vytvořit vlastní sortiment superzdravých a chutných jídel. Nemůžete se obejít bez pečiva? Pak si dopřejte kvalitu a ochutnejte naše lahodné houstičky...

Naše výrobky

OptiClub

Naše přístupy nejsou omezovány limity současného světa, proto naše terapie přesahuje hranice moderní medicíny. V OptiClubu získáte klíč do vašeho světa neomezených možností!

Klienti terapie OptiForLife se automaticky stávají členy OptiClubu. V rámci klubu setrvávají nadále po kompletním dokončení terapie. Jsou seznamováni s novinkami v Optimální o. s. a OFL, mají nárok na odběry aktuálního sortimentu OptiBalíku i bezplatné poradentství po telefonu. Členství v OptiClubu je nepřenosné a nelze jej nabýt jinak, nežli je uvedeno zde. Členství v OptiClubu je bezplatné a doživotní, pakliže se jej sám člen nerozhodne ukončit.

Obsah OptiBalíku* je připravován individuálně a určen pouze členům OptiClubu.

Více o OptiClubu

Created by: RJwebdesign