Proč jsem se rozhodla pro nedirektivní psychoterapii hrou

harmony-1229893-1920.jpg

Říká se to o jídle: to co sníme, nám nikdo nevezme! Nyní mám mnohem více. Prostředek, jak umožnit dítěti prožitek, který nikdy nezanikne a veskrze pozitivně změní jeho postoj k životu.

Byť jediná minuta prožitku opravdové svobody mi dává vědět, že je to možné a tak si mohu mnohem snesitelněji počkat, je-li to nezbytné i řadu let na to, abych si ji mohl dopřát! Zbavím se těžkého břímě, abych v duši uprázdnil místo na přijímání radosti.

Věřte, že vše vychází z nás, jen si musíme sami na vlastní kůži zkusit, že je možné cítit se lépe. Právě to NTH dětem bezprostředně umožňuje.

Dítě, po vlivu terapie, zachází zcela jinak s okolnostmi, nežli dítě zoufale se potácející v nejistotě, co se to vlastně uvnitř něho děje! Bývá nepřiměřeně nejisté, sebekritické, lítostivé, apatické či agresivní. Nemá šanci si vysvětlit okolnosti či si urovnat zážitky na něho se valící a to nemluvě o opravdových traumatech, která nás v životě mohou postihnout. Z tohoto hlediska je NTH též prevencí.

V případě, kdyby se něco špatného stalo, se dítě se zkušeností terapeutického prožitku s problémem snáze srovná. I my dospělí se pak cítíme lépe, když víme, že jsme se o to zasloužili.

Připraveným štěstí přeje a to platí o jakékoliv aktivitě v Opti. Žádná z nich není zbytečná, žádná se neztratí. Vše v Opti se vpisuje do našich životů, mění nás a zároveň s tím my fakticky měníme naše okolí, tedy svět.

Toto jsou hlavní důvody, které mne vedly k rozhodnutí pracovat s dětmi nedirektivní terapií hrou:

- nejistota, pokud jsme se s klienty dotkli problematiky dětí kolem nás a dítěte v nás

- hledala jsem prostředek, jak opravdu - konkrétně pomoci dětem, když jsou v neutěšeném prostředí či situaci

- cítila jsem, že je možné jim předat něco, co jim nikdo nikdy nevezme :-)

t t

Související články

oblicej.jpg

Theodora Toulcová

Vítejte na webu věnovaném terapii OptiForLife. Pokud vás trápí choroba, psychické problémy nebo třeba nedostatek energie či smyslu života a ne a ne se to zlepšit, zkuste to ještě se mnou. Všechna tato trápení vám mohu pomoci zmírnit, nebo se jich zcela zbavit. Půjdeme spolu přímo na dřeň, kde odstraníme podstaty problémů. Z toho nám vzejde fyzické uzdravení a zdravé sebepojetí.

Provázet ke zdraví a existenciální pohodě je mým zaměstnáním a životní náplní již řadu let. Pomohla jsem klientům z celého světa, od, nebo ke všemu možnému, od 0 do 93 let věku. Na ničem jiném nezáleží, než na vašem rozhodnutí najít a změnit to, co vám evidentně škodí. Pak nic nebrání v rychlé a relativně pohodlné cestě k sobě samému, ke štěstí, prosperitě a klidu.

Více informací

Komentáře a příběhy klientů

Dívka patnáctiletá
Přivedla mne mamka po skoro ročním užívání antidepesiv. Byla jsem odevzdaná nicotě a dvakrát se pokusila zemřít. Psychiatra se usmívala a od...
Julián
Jo, nevěřil bych, že něco tak moc jednoduchého mi může tak moc pomoci! Sedím u Dorka v křesle se zavřenýma očima a jsem schopen komunikovat se svým...

Všechny komentáře

Dosyta a s chutí:

S námi se najíte nejlépe

Známé úsloví „Jste to, co jíte“ skrývá hlubokou pravdu. Vyvážená strava je základní pilíř fyzického zdraví a nutnou podmínkou úspěšné změny životního stylu. Jelikož jsou regály supermarketů plné éčkami přesycených průmyslově zpracovaných „mrtvých“ potravin, rozhodli jsme vytvořit vlastní sortiment superzdravých a chutných jídel. Nemůžete se obejít bez pečiva? Pak si dopřejte kvalitu a ochutnejte naše lahodné houstičky...

Naše výrobky

OptiClub

Naše přístupy nejsou omezovány limity současného světa, proto naše terapie přesahuje hranice moderní medicíny. V OptiClubu získáte klíč do vašeho světa neomezených možností!

Klienti terapie OptiForLife se automaticky stávají členy OptiClubu. V rámci klubu setrvávají nadále po kompletním dokončení terapie. Jsou seznamováni s novinkami v Optimální o. s. a OFL, mají nárok na odběry aktuálního sortimentu OptiBalíku i bezplatné poradentství po telefonu. Členství v OptiClubu je nepřenosné a nelze jej nabýt jinak, nežli je uvedeno zde. Členství v OptiClubu je bezplatné a doživotní, pakliže se jej sám člen nerozhodne ukončit.

Obsah OptiBalíku* je připravován individuálně a určen pouze členům OptiClubu.

Více o OptiClubu

Created by: RJwebdesign